הזמריה

באנר צירופים 2024

מנהל מוזיקלי: מרדכי שלף   |   מפיק ויועץ מוזיקלי: רון גנג

רביעי 3.7.2024 17:00 מרכז המוזיקה תל אביב יפו

"קול עוד נפשי"

מסע נפש. תפילתנו אל הטוב.
מ"ישראל במצרים״ – אורטוריה מאת הנדל,
דרך קינת אריאנה מאת מונטוורדי
ועד להתפעמות מהזוהר הצפוני הנורווגי של אולה יילו

מקהלת קפלאטה – של אורטוריו ירושלים
מקהלת מעיין – המקהלה הייצוגית של עיריית תל אביב יפו

ניצוח: נעמה נצרתי גורדון
פסנתר: אליהו סבטוב, אריאל הלוי

מקהלת מעיין - המקהלה הייצוגית של עיריית תל אביב יפו, צילום: עמרי אברהם | בעיגול: מקהלת קפלאטה - של אורטוריו ירושלים, צילום: גלי הופמן

בתוכנית:

He Smote all the First Born
From Oratorio by Frederic Handel – Israel in Egypt
And I will Exalt Him
From Oratorio by Frederic Handel – Israel in Egypt
Lascia Ch’io Pianga
From Opera by Frederic Handel – Rinaldo
Lasciate mi Morire 1st Mvnt
by Claudio Monteverdi
ציפור שניה
עיבוד: דוד מורס
שיר למעלות
עיבוד: פנינה ענבר
Sing Gently
Eric Whitacre
ושאבתם מים
עמנואל עמירן
שדמתי
עיבוד: פנינה ענבר
הדודאים
צבי שרף
השכנה החדשה
סשה ארגוב
אנה הלך דודך
גיל אלדמע
When you Wish upon a Star
From Pinocchio

מקהלת קפלאטה של אורטוריו ירושלים הוקמה בשנת 2006 על ידי שלי ברלינסקי ומונה כשלושים זמרים. משנת 2014 ואילך, נעמה נצרתי גורדון היא המנצחת והמנהלת האמנותית של המקהלה. המקהלה מוזמנת בקביעות להשתתף בסדרות של התזמורת הסימפונית ירושלים. מתוך הרפרטואר המקהלתי-תזמורתי שביצעה המקהלה לאחרונה: ישראל במצרים מאת הנדל, משיח מאת הנדל, כרמינה בורנה מאת אורף, חידה מאת חנה אג׳יאשווילי, זאבור מאת מוחמד פיירוז ופנטזיה כוראלית מאת בטהובן. המקהלה לקחה חלק בהחייאת האופרה העברית הראשונה דן השומר מאת מרק לברי. לאחרונה ביצעה המקהלה את קינת אריאנה מאת מונטוורדי בפרויקט משותף עם מקהלת מגידו בניצוחה של פנינה ענבר. לצד יצירות מקהלתיות תזמורתיות, כולל רפרטואר המקהלה גם יצירות אקפלה כגון מדריגלים מתקופת הרנסאנס, עיבודים לשירים עבריים וללחנים יהודיים ומגוון שירי גוספל, ג‘ז, שירי עם ויצירות מקוריות.

מפיקה אמנותית: ד"ר טניה סרמר
רכזת אדמיניסטרטיבית: מרינה ונגרוב


נעמה נצרתי גורדון, צילום: דוד אש
נעמה נצרתי גורדון משמשת כמנהלת המוזיקלית וכמנצחת של מקהלת קפלאטה מאז 2014 ושל מקהלת מעיין (תל אביב) מאז 2023. בנוסף, היא מנצחת של מקהלת הסטודנטים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט ומקהלת הסטודנטים של האקדמיה למוזיקה בירושלים, שבה היא משמשת אף כמרצה. נעמה מוזמנת דרך קבע לנצח על פרויקטים שונים, בכלל זה קונצרט ״לחלום בגדול״ (פסטיבל פליציה בלומנטל), שאותו ניהלה מוזיקלית ושבו ניצחה על 650 זמרים מ-17 מקהלות. לצד פעילותה כמנצחת, שרה נעמה בהרכבים שונים, כולל האנסמבל הקולי הישראלי וברביעיית א-קפלה "תלמוס", שאותה ייסדה בשנת 2002. נעמה היא בוגרת האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים בניצוח ובזמרה, שם השתלמה גם בקומפוזיציה. יצירות פרי עטה זכו לביצועים בקול המוזיקה ובפסטיבל ישראל. נעמה היא אמא לשלושה ילדים מקסימים.

מקהלת מעיין

המקהלה הייצוגית של עיריית תל-אביב-יפו, אגף התרבות והאמנויות, בניצוחה של נעמה נצרתי גורדון.

מקהלת מעיין נוסדה בשנת 1974 על ידי אילת יונגר. ניצחו עליה דוד מורס, רונן בורשבסקי.  ענת מורג ניצחה על מקהלת מעיין משנת 1999 עד שנת 2023 והביאה אותה להישגים גבוהים, לשיתופי פעולה עם מקהלת הנערות בת קול ושיתופים עם תזמורות מובילות.

מקהלת מעיין מונה כ- 45 זמרים וזמרות, השרים רפרטואר מגוון, מהקלאסי ועד העכשווי. בין זמרי המקהלה סטודנטים ובוגרי אקדמיה למוזיקה, בוגרי ביה"ס לשירת המקהלה ובוגרי מקהלות נוער נבחרות. 

מקהלת מעיין מופיעה בפסטיבלים ווקאליים בארץ ובחו"ל; בזמריה הבינלאומית, פסטיבל אבו-גוש, פסטיבל תל-אביב-יפו, פסטיבל הרנסאנס במבצר יחיעם, פסטיבל לאמנויות הבימה בירושלים, פסטיבל צלילים במדבר ובחג המוסיקה הישראלית. בטקסים ממלכתיים, ובאירועים בנוכחות ראש הממשלה ונשיא המדינה. המקהלה מופיעה עם התזמורות החשובות בארץ, הסימפוניות: ירושלים, חיפה וראשון לציון, התזמורת הקאמרית הקיבוצית, התזמורת הקאמרית הישראלית, סימפונט רעננה, תזמורת בארוקדה, תזמורת הבארוק ירושלים ועם האופרה הישראלית, עם מנצחים ידועים מהארץ ומחו"ל. מקהלת מעיין מופיעה על כל הבמות החשובות בישראל, בהיכלי התרבות, משכן האופרה, תיאטרון ירושלים, באמפיתיאטרון רמת גן, הרצליה, בפני אלפי מאזינים.

בין היצירות הרבות והחשובות אותן ביצעה במשך השנים: מזמורי צ'יצסטר-לאונרד ברנשטיין, רקוויאם: מוצרט, ורדי, פורה, ברהמס, אהרון חרל"פ. הסימפוניה התשיעית של בטהובן והסימפוניה השלישית של מהלר.

אורטוריית טרזין – שירים שנכתבו על ידי ילדים בגטו טרזין וטקסטים מהתנ"ך. יצירה שבוצעה לסיום 60 שנה למלחמת העולם השניה, הלחינה רות פזאל, מנצח וסולנים מחו"ל.
מנדלסון -אורטוריה "אליהו", הנדל – אורטוריה "המשיח" ו"יציאת מצרים".
אורטוריה "שיר השירים "מרק לברי.
יצירה למקהלות ולכלי הקשה "סוד הכוונה" – איתן שטיינברג.
יצירות של מלחינים ישראלים: יחזקאל בראון, מרדכי סתר, צבי שרף.
יצירות שנכתבו עבור מקהלת מעיין: ירון גוטפריד – "במימדי הזמן", משה זורמן – "מרומא לירושלים", לכבוד כומר איטלקי חסיד אומות העולם, חיים פרמונט/יונתן רטוש "על חטא".
יצירות א- קפלה מכל התקופות, שירים ישראלים ועוד.

מקהלת מעיין זוכה בתמיכה מטעם מינהל התרבות במשרד התרבות והספורט, הניתנת למקהלות ולהרכבים קאמריים מצטיינים. 

אריאל הלוי, בעל תואר אמן, ביה"ס למוסיקה מאנס בניו יורק, פסנתרן המקהלה.

נירית בן ישי, בוגרת האקדמיה למוסיקה באוניברסיטת תל אביב, מנהלת מקהלת מעיין  |  052-3682347  |  דוא"ל ben-ishai@einat.org.il 

אתר מקהלת מעיין: www.maayanchoir.co.il

רביעי 3.7.2024 17:00

Scroll to Top