הזמריה

באנר צירופים 2024

מנהל מוזיקלי: מרדכי שלף   |   מפיק ויועץ מוזיקלי: רון גנג

מופעים, חבורות זמר ומקהלות

מופעים, חבורות זמר ומקהלות

 

יום ראשון , 18.8.2019


16:00 אבירים
קולות הכפר דרום השרון
מנצח: אבי פיינטוך
ההרכב הייצוגי של המועצה האזורית דרום השרון. הרכב זה מתמחה בביצועים מיוחדים ל"קלסיקות" של הזמר העברי. בזמרייה זו יגישו קולות הכפר את הפרשנות שלהם ללחניו המופלאים של עוזי חיטמן שעברו אתנו ממחוזות ילדותנו ועד לבגרותנו.
ההרכב עובד ופועל תחת חסותה של המועצה האזורית ומופיע בארץ וברחבי העולם.
עיבודים וניצוח: אבי פיינטוך  מנחה: בתיה מורבצ'יק


פסיפס מוזיקלי ראשון
18:00 אבירים
להקת אלגרוס
מנצחת: רחל גרוס

להקת אלגרוס מונה 17 זמרים וזמרות ומנוהלת מקצועית על ידי  רחל גרוס – פסנתרנית ומנצחת . הלהקה הוקמה לפני כ- 9 שנים ומגישה בעיקר שירים ישראליים מוכרים ועכשוויים.
ייחודה של הלהקה מתבטא בעיבודים המיוחדים הדורשים יכולות מוזיקליות גבוהות , וגם בצד הוויזואלי- רוב השירים מלווים בכוריאוגרפיה  שנבנתה במיוחד לכל שיר, המוסיפה להופעה ייחוד ועניין . להקת אלגרוס מופיעה בכל רחבי הארץ ומשתתפת בפסטיבלים מובילים.
להקת אלגרוס מתאמנת בחדר חזרות ב"כפר תקוה" שליד קריית טבעון , כפר לאנשים עם צרכים מיוחדים .
הלהקה משתלבת באירועי הכפר, משתפת פעולה עם מקהלת הכפר ומקיימת איתה הופעות משותפות.


זמרי מטה אשר
מנצח: עוזי אסנר
לחבורת הזמר "זמרי מטה אשר" ותק של למעלה מ- 35 שנים.  מאחוריה מאות הופעות בארץ ובחו"ל בשירים ופזמונים עבריים וגם מתורגמים.
המנהל המוסיקלי של חבורת הזמר מזה כ- 20 שנים הוא עוזי אסנר , אחראי על העיבודים המוסיקליים ורפרטואר עשיר של שירי ארץ ישראל לדורותיהם. עליו נאמר "קשה לדעת אצלו, מה מהיר יותר כשהוא מעבד כאן ועכשיו, האם מוחו היצירתי/מוסיקלי או אצבעותיו". עוזי אסנר בעל חוש הומור מדהים היוצר בין היתר, בחזרות, בצד עבודה רצינית, אווירה נהדרת נעימה וקלילה. הבית של החבורה הוא המועצה אזורית מטה אשר בחסות רכזת התרבות שלה
עדנה טף. "זמרי מטה אשר" הינם, החבורה הייצוגית של מועצה אזורית מטה אשר ובחסות המתנ"ס שלה.
בחבורה 16-17 חברות וחברים פעילים הנפגשים כשגרה פעם בשבוע לחזרות. חבריה מגיעים מקיבוצי ויישובי מטה אשר כמו, כפר מסריק, קיבוץ יסעור, גשר הזיו, עברון, רגבה, אושרת, וגם מהסביבה המורחבת קרית חיים ונהריה.
מאחורי החבורה מספר תקליטים וקלטות, הופעות לרוב ברחבי הארץ בטלוויזיה ובפני כל מבקש. הרפרטואר בנוי על פזמונים ושירי ארץ ישראל, בהם גם מתורגמים ואף שירים מקוריים.


יום שני, 19.8.2019          14:00
מקהלת ראנה
מנצחת: מיקה דני
מקהלת הנשים הערבית-יהודית ראנה היא מקהלה יפואית שחברות בה נשים יהודיות, מוסלמיות ונוצריות. היא הוקמה בשנת 2008 על ידי מיקה דני ועידן טולדנו, והפכה למקהלה עצמאית ב 2016. המקהלה שמה לה למטרה לתת ביטוי לקול הנשי ופועלת מתוך אמונה בכוחן של יצירה ושל שירה משותפת להביא לדיאלוג ולחיבור בין תרבותי ואנושי. המקהלה הופיעה ברחבי הארץ ובחו"ל ושיתפה פעולה עם אמנים שונים וביניהם חוה אלברשטיין, אלון אולארצ'יק, אחינועם ניני, מירה עווד, מרים טוקאן, בובי מקפרין ועוד. רפרטואר המקהלה כולל שירים עממיים ושירת נשים מתרבויות האזור בעברית, ערבית, לדינו, תימנית, פרסית, יוונית ועוד. בסוף 2018, הוציאה ראנה את אלבום הבכורה שלה עם מיטב שירי המקהלה.


תוכניה-עמוד-25


יום שלישי, 20.8.2019  


14:00 אבירים
אנסמבל סולרון – צלילי אהבה
מנצח: רמי ברבר
אנסמבל סולרון נוסד במיוחד לכבוד סמינר Sound of Love שהתקיים בוואסרקוג,  גרמניה, באפריל 2019.
זמרים ומוסיקאים מכל הארץ התכנסו מתוך אהבת השיר העברי למימוש חווית שירה, שיתוף והפצת תרבות המסורת הישראלית משתי המאות האחרונות.


15:00 אבירים
מקהלת 'קולות השלום'
מנצח: יאיר דלאל
מקהלת 'קולות השלום' בניצוחו של יאיר דלאל הינה מקהלה ייחודית הכוללת בני נוער יהודים, מוסלמים ונוצרים מהעיר תל אביב יפו, המצרפת יחד את קולותיה לשירה בשלוש שפות: ערבית, עברית ואנגלית.
למקהלה רפרטואר עשיר של שירים איתם היא מופיעה על הבמות באירועים שונים בארץ ובחו"ל. מרבית השירים עוסקים בנושאים ומסרים חברתיים כגון חינוך לשלום, להפחתת אלימות בבתי ספר, לקבלת האחר ועוד. המקהלה שרה בשפות: עברית, ערבית, אנגלית, ספרדית, פורטוגזית.
מדי שנה משתתפת המקהלה באירועים ממלכתיים ופרטיים בארץ רבים כגון: קבלת פנים לאפיפיור בבית הנשיא, ועידת ראש הממשלה לכלכלה, עצרת רבין, וכן באירועים עירוניים, פסטיבלים שונים ואירועים קהילתיים. כמו כן משתפת פעולה עם אמנים רבים, ביניהם: שלמה גרוניך, דיויד ברוזה, פיטר יארו, דוד דאור, יוני רכטר, פביאנה קוזה, אנדריאה בוצ'לי, אחינועם ניני ועוד. בקיץ האחרון השתתפה המקהלה בפסטיבל היידיש בויימאר.

 

 

 

 

 

 

 

Scroll to Top