הזמריה

באנר צירופים 2024

מנהל מוזיקלי: מרדכי שלף   |   מפיק ויועץ מוזיקלי: רון גנג

ברכות לזמריה 2021

שלום וברכה לכל באי הזמרייה,

אני נרגש לברך את משתתפי הזמרייה לרגל צלילי שירת המקהלה לאולמות האבירים בעכו העתיקה לאחר הפסקה של שנה.

הזמרייה הוקמה על ידי ממשלת ישראל לפני 70 שניה כפסטיבל בינלאומי של מקהלות ומאז השתתפו בזמריות במפעל זה אלפי זמרים, אנסמבלים ומקהלות מהארץ ומהעולם. לפני כמה שנים הורחבה מסגרת פעילות הזמרייה, ובמגמה לעודד את הזמר העברי מתקיימות גם זמריות "מקומיות" בהשתתפות מקהלות וחבורות זמר.

במוקד זמריית "חוזרים לשיר בעכו" יעמוד לראשונה "יום הילדים והנוער" המוקדש לאירוח יותר מ – 250 זמרי וזמרות מקהלות הילדים המובילות בארץ. הילדים ייהנו מסיור מוזיקלי באולמות האבירים, מסדנאות מותאמות להם וכן יערכו "קונצרט מקהלה למקהלה" בהם יוכלו להתוודע זה לזה.

בנוסף, וכמו תמיד, תיערכנה סדנאות העשרה, ומופעי במה פתוחה במהלך היום וקונצרטים מדי ערב. מדי אחה"צ תתקיים סדרת "שילובים על הדשא" בה יתארחו בבמה פתוחה על הדשא בגן הקסום שילובים של הרכבים ישראלים וערבים. ראוי לציון במיוחד מופע המחול של הדרווישים הסופיים שיתקיים לפני מופע הפתיחה.

אני מאחל לכל האומנים, להנהלת הזמרייה הנאה רבה מהתכנית שהוכנה ומברך על המשכיות המסורת הטובה בת עשר השנים ועוד שנים רבות ופוריות.

בברכה,
חילי טרופר
שר התרבות והספורט

זמרים, שוחרי מוזיקה ותושבים נכבדים,

הזמרייה חוזרת לשיר בעכו!

אחרי שנה של מגפה עולמית, מבצע בטחוני ומשבר ארצי, אני שמח לקדם בברכה את באי הזמרייה המתקיימת זו השנה התשיעית ברציפות, כאן אצלנו בעיר הקסומה. אין ספק, שזהו אירוע חגיגי שמסמל יותר מכל את החזרה לשגרה.

הזמרייה, אייקון תרבותי בפני עצמו היא חלק מהווי תרבותי של העיר עכו, ואנו שמחים וגאים על כך.

אירועי הזמרייה מצטרפים לפסטיבלים ולאירועי תרבות גדולים במיוחד שהעיר עכו מקיימת באתריה הקסומים, המשלבים ישן לצד חדש.

בטוחני, שהמסע המוזיקלי עשיר בסגנונות ובצורות ההגשה והוא מהווה חגיגה גדולה של זמר, צליל ותנועה.

בהזדמנות זו ברצוני להודות בראש ובראשונה לאיש והאגדה, יוסי פרוסט שבלעדיו הזמרייה הזו לא היתה קורמת עור וגידים.

תודה לאנשי ההפקה, ליוצרים ולכל האורחים.

אני מברך את כל המשתתפים באירוע, המהווה נדבך נוסף ביציאה לשגרת החיים הפעילה והאיכותית, אותה מקדמת עיריית עכו לרווחת תושבי העיר.

מאחל לכם חוויה מהנה ומרגשת, להתחבר מחדש לעיר, להיסטוריה ולתושבים.

בברכה,
שמעון לנקרי,
ראש העיר עכו

חזרנו לעכו!

אחרי שנה של פרידה, שנה של בידוד, חזרנו לשיר יחד, חזרנו לעיר הקסומה, עיר שיודעת לארח ולעודד אומנות.

במשך שלושה ימים נערוך קונצרטים וסדנאות באולמות האבירים עם טובי הזמרים וחבורות הזמר. בפעם הראשונה נקדיש יום שלם למקהלות  ילדים ונוער ויהיה בכך ללא ספק חידוש מרענן למסורת המוסיקלית שלנו בת 70 השנה.

השנה נציין במיוחד עשרים שנה להקמת מיל"ה  – שותפה נאמנה בעבודה המוזיקלית שלנו ונאחל להם להמשיך להצליח במפעלם המפואר.

אנחנו מקווים שגם השנה נזכה להשתתפותו של קהל מגוון מכל הארץ שהרי כולנו התגעגענו אליכם.

תודתנו נתונה לראש העיר המארחת, מר שמעון לנקרי, איש שהחליט להפוך את עירו לעיר תרבות עולמית, על חזונו, על נדיבות ליבו, על האמון שהוא נותן בנו, ועל שותפותו הנאמנה באירועי התרבות שאנחנו מביאים לעירו.

אנו מודים למשרד התרבות והספורט בראשותו של השר חילי טרופר ולצוותו, שגם בימים של חוסר ודאות תקציבית עשה מאמצים לסייע בידינו.

תודה מיוחדת למנצחים ולזמרים שימלאו את לבנו בשמחה.

זמריה זו, כמו זמריות קודמות, לא יכלה להתקיים ללא נחישותו ומאמציו ללא לאות של המנכ"ל יוסי פרוסט וללא עבודתם המקצועית היעילה של הצוות. תודתי המיוחדת נתונה לוועד המנהל השותף לאורך כל השנה ללבטינו ולהחלטותינו.

תודה לכם קהל נכבד שחזרתם אלינו. אני מאחלת לכולכם הנאה רבה.

קולט אביטל
יו"ר

ברכות חמות לבאי זמריית חוזרים לשיר בעכו,

זמריית "חוזרים לשיר בעכו" הנערכת השנה, 2021, בעכו בירת הגליל, מסמלת כמו אירועי תרבות נוספים את חוסנה של החברה האנושית כולה כמו גם של החברה ואנשי התרבות והזמר בישראל בפרט. הצטרפותה של הזמרייה לאירועים התרבותיים הנערכים בעיר לאורך כל השנה האחרונה מוסיפה ומסמלת את חשיבותה ומשמעותה של עכו כעיר המשמרת תרבויות רבות ומגוונות.

על אף הקשיים מחוץ ומבית, עכו על גווניה השונים, ההיסטוריה ועברה המפואר, ההווה המגוון והמאתגר את המנגינה הזו אי אפשר להפסיק…. מנגינה שמסמלת יותר מכל את העתיד המשותף והמזהיר הצפוי לנו כאן בעכו.

משרד התיירות באמצעות החברה לפיתוח עכו העתיקה ונצרת בע"מ גאה להמשיך ולארח גם השנה את הזמרייה ואורחיה המצודה ההוספיטלרית (אולמות האבירים) המהווים תפאורה קסומה לאירוע  ווקאלי/תרבותי המסמל שיתוף פעולה ואחדות.

עכו כאחת הערים העתיקות בעולם, עיר שהוכרזה ע"י אונסקו העולמי "כעיר לשימור מורשת התרבות העולמית", היא המקום המתאים לקיום פסטיבלים ובוודאי כשמדובר בפסטיבל ווקאלי בעיר של תרבויות מגוונות, עיר הממזגת חדש וישן יהודים וערבים, עבר והווה ואשר מושכת אליה רבבות בני אדם מדי שנה בשנה בני אדם אשר בוחרים לגלות ולעסוק במשותף על פני המבדיל והשונה.

אני מבקש להודות לכל הלוקחים חלק בארגון מפעל מרשים זה ובראשם מר יוסי פרוסט, אבי פיינטוך, עליזה גונדור וכן לכל המנצחים, היוצרים, האומנים ולבסוף  למשרד התיירות ולעובדי החברה לפיתוח עכו העתיקה ונצרת בע"מ.

הנאה רבה לכל הבאים בשערי הזמרייה.

יובל פורת- מנכ"ל
החברה לפיתוח עכו העתיקה ונצרת בע"מ

חברי מיל"ה ומשתתפי הזמריה היקרים,

למעלה ממאה שנים חלפו על הציבור שחזר לישראל לאחר שנים ארוכות ללא ארץ.

העולים הביאו עימם תקוות, יחד עם תרבויות מגוונות ומסורות שנועדו להמשיך ולטפח את אהבת האדם בחברה החדשה שנוצרה בישראל. באותם הימים התפתחה מסורת של צמיחת הזמר על שורשים ותיקים שהובאו מהבתים השונים בארצות נכר ויצרו זמר עברי אחר ומלא טעמים שונים.

החברים היקרים במהלך הדורות, אשר המוסיקה תפסה מקום חשוב בליבם, עסקו בפיתוחה, הפצתה והפיכתה לדבק מלכד וליסוד חיוני של התרוממות והתרוננות הרוח .

מיל"ה, הינה אחד המוסדות, בית, שהפך לחלק בלתי נפרד ממשימת שימור ופיתוח הזמר, מסכמת בשנה זו, עשרים שנות פעילות. 

בחום ואהבה גדולים מחבקת מיל"ה את הציבור המדהים של החברים, המנצחים והמנהלים המוסיקליים שבלעדיהם, היו הזמר והמוסיקה מצויים בחסר של יסוד הכרחי לחברה בריאה.

סוד גלוי הוא שאת הזמן, לא ניתן לעצור. אולם, אפשר לעשותו למסוע של תקווה. חברי מילה חפצי חיים ותרבות הצופים אל העתיד יודעים לשאת עיניים ולטפח מורשת עבור הדור הצעיר.

בשנה זו, שבאה גם לאחר הזמן ה"כמעט אבוד" של תקופת הקורונה, מהווה מוסד הזמרייה המיוחד במינו, הזדמנות נוספת לשיתוף פעולה ובית ראוי לרוח האדם והזמר.

הבה נעור כולנו ונמשיך להוות דוגמא אישית של שימור, טיפוח ואהבה לאדם שבנו ולזמר המתרונן. לתרבות ושיתוף פעולה ברוח "למען אחיי ורעיי", כפי שעושים בנחישות ובהתמדה כל הפעילים והמתנדבים במיל"ה יחד עם הצוות וההנהלה.

הבה נישא עיניים ולב  – ונאמר יחדיו שירה ותודה.

שלכם,
אבי פרידמן
יו"ר מיל"ה

Scroll to Top