הזמריה

באנר צירופים 2024

מנהל מוזיקלי: מרדכי שלף   |   מפיק ויועץ מוזיקלי: רון גנג

ישן בלבוש חדש

יום שני, 2.8.2021 בשעה 20:30
חצר המצודה, אולמות האבירים, עכו העתיקה

אורחים
ישן בלבוש חדש

המנצח זולי פרנק וזמרים מחמשת המקהלות שלו יבצעו בקונצרט יצירות קלאסיות מאת מונטוורדי, ויולדי, מנדלסון, ורדי, ברנשטיין וסזאר פרנק בעיבודו של המנצח.
היצירות תבוצענה בהגשה שונה ובסגנון עכשווי, בליווי להקת ג'אז-רוק

בהשתתפות:
מקהלות: נועם, גתית, העמקים, צליל בכפר, אוֹריה-סביון
פסנתר: אלונה ליאמפה

נגנים
בס: יניב שלו
גיטרה: שי סובול
תופים: דור בירן


מנצח – זולי פרנק

זולי פרנק נולד בהונגריה ב-1972, בוגר אוניברסיטת אלטא בהצטיינות במגמת ניצוח מקהלות. למד בהדרכת בכירי המנצחים בהונגריה. בשנת 1999 זכה במקום הראשון בתחרות ארצית למנצחים צעירים ואף בפרס חביב הקהל. הדריך מקהלות רבות והופיע איתן בהונגריה וברחבי אירופה. בשנת 2002 עלה זולי פרנק לישראל, וכיום הוא מנצח על מקהלת 'נעם' ברחובות, מקהלת 'גִתית' בחיפה, מקהלת 'העמקים', מקהלת 'ורד הגליל' ומקהלת 'אֹוריה' בסביון.

המקהלות

מקהלת נועם

פועלת במתכונתה הנוכחית כשלושים שנה, בתחילה בניצוחה של מלכה סברדלוב, כעשר שנים תחת שרביטו של המאסטרו לאונטי וולף ומזה שתיים עשרה שנים בניצוחו של זולי פרנק. בין שורותיה נמנים זמרים מאזור השפלה תושבי ראשל"צ, רחובות והסביבה  שמה שמאחד אותם הוא אהבת המוסיקה הווקאלית והשירה בצוותא.
המקהלה שרה רפרטואר מקהלתי קלאסי מתקופות וסגנונות שונים, [החל מתקופת הרנסאנס ועד ימינו] ויצירות ישראליות, קלאסיות וחדשות, רבות מהן בעיבודו של המנצח זולי פרנק. מקהלת נועם מופיעה בכנסי מקהלות ובקונצרטים בליווי תזמורות ברחבי הארץ ומשתתפת באופן קבוע בפסטיבל ה"זמריה". במסגרת פסטיבל  "אירופה קנטט"  הופיעה המקהלה גם בספרד, צרפת, הולנד, איטליה ואסטוניה.  גם בתקופת הקורונה המקהלה המשיכה לפעול ואף הרחיבה את שורותיה.

מקהלת צליל בכפר

מכפר ורדים, פועלת מעל עשר שנים ומזה ארבע, תחת ניצוחו של זולי פרנק ובליווי פסנתר של אולה פרלוביץ. רפרטואר המקהלה מגוון וכולל יצירות מן הקלסיקה המקהלתית עולמי , שירי עם,יצירות של מלחינים ישראלים בעיבודים מודרניים. חברי המקהלה מגיעים מכל האזור של הגליל המערבי.

מקהלת אוֹריה-סביון

במקהלת אוריה שרים יחד 50 זמרים חובבים נלהבים כ-34 שנה. המקהלה נתמכת על-ידי המועצה המקומית סביון, ונהנתה במשך השנים מניצוחם של יעל וגנר-אביטל, צביה שרת, רמי ברבר, אירה קלכמן וישי שטקלר. בניצוחו של רמי ברבר הופיעה המקהלה בפסטיבל אבו גוש בביצוע Vespere של מוצרט, ויצאה לשני סיורי קונצרטים – בצרפת, בגרמניה ובאיטליה. בניצוחה של אירה קלכמן יצאה המקהלה למסע קונצרטים ברומניה. בשנת 2008 התמנה זולי פרנק למנצחה. 

מקהלת גתית

גתית" היא מקהלה וותיקה הפועלת כמעט 40 שנים, ומגיעים אליה זמרים מאזור חיפה והצפון. הרפרטואר של המקהלה הוא מגוון, החל ביצירות מן הקלאסיקה המקהלתית וכלה ביצירות של מלחינים ישראליים בעיבודים מודרניים.
מקהלת "גתית" מופיעה בחיפה במסגרת "החג של החגים", בקונצרטים בפני קהל הבית באולם "רפפורט", בקונצרטים התנדבותיים בפני הקהל החיפאי ובקונצרטים שונים בכנסיות ואולמות ברחבי הארץ.
החל משנת 2007 זולי פרנק הוא המנצח והמנהל המוסיקלי של מקהלת "גתית", ששרה יצירות בעיבודו, רפרטואר מתקופת הרנסנס ועד ימינו – קלאסי וישראלי. 
המקהלה השתתפה במספר פסטיבלים בינלאומיים באירופה.

מקהלת העמקים

מקהלת העמקים (גלבוע לשעבר) נוסדה ע"י צלילה לקס שניצחה עליה. בהשמך ניצחה על המקהלה יעל וגנר אביטל בשנים 1991-2016.
החל משנת 2016 מנצח על המקהלה זולי פרנק, על הפסנתר אוליבר דויטש.
המקהלה שרה רפרטואר מגוון  מתקופת הרנסנס ועד ימינו.
המקהלה השתתפה במספר פסטיבלים בינלאומיים באירופה.

הנגנים


אלונה ליאמפה – פסנתר

ילידת מוסקבה, רוסיה. למדה בבית ספר למוסיקה ע"ש מיאסקובסקי במוסקבה. בוגרת קונסרבטוריון ע"ש צ'איקובסקי במוסקבה אצל פרופ' זינאידה איגנטייבה, התמחות בנגינת פסנתר. ב-1991 עלתה לישראל והתקבלה לאקדמיה למוסיקה ע"ש רובין, למדה אצל פרופ' דינה יופה וסיימה את לימודיה בהצטיינות ב-1995.במהלך הלימודים השתתפה בתחרויות מוסיקליות רבות. בשני עשורים אחרונים לקחה חלק כפסנתרנית סולו ופסנתרנית מלווה ברסיטלים וקונצרטים של מוסיקה קאמרית ובפסטיבלים רבים בארץ ובחו"ל. במהלך שנות העבודה שימשה כקונצרטמייסטר במקהלות שונות בניצוחם של ישי שטקלר, יובל בן-עוזר, זולי פרנק, ענת מורג, אירה קלכמן, אבי כהן-טריקו ואחרים. כיום אלונה מלווה קבועה במקהלת "נועם" בניצוח של זולי פרנק.

יניב שלו – בסיסט, מלחין ומעבד

בוגר בית ספר רימון במסלול הלחנה ועיבוד, תלמיד האקדמיה למוסיקה בירושלים ביצירה רב תחומית. מופיע בשלל הפקות והרכבים מתחומי הג׳אז, הרוק והמוסיקה הקלאסית 

שי סובול – אמן גיטרה, יוצר ומחנך

בחר להעמיק במוסיקה קלאסית וג'אז וכיום מעורב כמנהל ומפיק מוזיקלי של אירועי תרבות מגוונים
בשיתוף עם תזמורות, מקהלות, והרכבים שונים. שי גם מופיע ברחבי הארץ עם שיריו מתוך 3 אלבומיו ונוהג לתת הרבה מקום בהופעותיו לזמר-העברי. שי מחנך את דור העתיד למוסיקה והקשבה.

דור בירן – תופים

בוגר תזמורת צה"ל ובעל תואר ראשון מטעם האקדמיה למוזיקה בירושלים בשיתוף בית הספר רימון. זוכה מלגת קרן שרת בתחום הג'אז. נגן ורסטילי אשר לקח חלק במספר רב של הפקות והרכבים, ביניהם תזמורת המהפכה והפקות תיאטרון ידועות. בנוסף דור מלחין ומעבד אשר יצר אלבום מקורי משיריו של המשורר נתן יונתן. מלמד במספר קונסרבטוריונים ברחבי הארץ. 

Scroll to Top